EarMen Angel
Presentatie
Achter EarMen staat Auris Audio, een Servische fabrikant van hoogwaardige buizenversterkers die dit merk lanceerde om zijn expertise naar het draagbare formaat te brengen. De Angel bouwt voort op de TR-Amp, het eerste draagbare model van het huis, door diens converter te vervangen door een ESS-chip en het volledige circuit gebalanceerd uit te voeren. Een zakformaat converter-versterker die het niveau van een desktopapparaat nastreeft.
Een blauw aluminiumblok van 340 gram
De behuizing bestaat uit één stuk blauw geanodiseerd aluminium, met siliconen voetjes aan de onderzijde om het oppervlak waarop hij wordt geplaatst te beschermen. Aan de voorzijde bevinden zich de twee hoofdtelefoonaansluitingen, de volumeregelaar en een LED die van kleur verandert afhankelijk van het afgespeelde formaat en de samplefrequentie. Achteraan bevinden zich de lijnuitgangen en ingangen. Met een lengte van 152 millimeter, een dikte van 27 millimeter en een gewicht van 340 gram heeft de Angel een stevig gewicht: te zwaar voor echt gebruik tijdens het wandelen, maar comfortabel vastgemaakt aan een telefoon of op een bureau geplaatst.
ESS-conversie en volledig gebalanceerd signaalpad
Centraal ontvangt een ESS Sabre ES9038Q2M-converter de digitale stroom via een XMOS USB-ontvanger. De opbouw is volledig gebalanceerd, in dual mono: elk kanaal heeft zijn eigen keten en het signaal blijft gebalanceerd van de converter tot aan de hoofdtelefoonaansluitingen, zonder extra koppelcondensator in het signaalpad. Wat formaten betreft leest de Angel PCM tot 32 bit en 768 kHz, DXD op 768 kHz, DSD tot 512 native (256 via DoP), en beschikt hij over een volledige hardwarematige MQA-decoder die de volledige ontvouwing ondersteunt, inclusief MQA Studio en MQA Core. Op apparaatschaal bereikt het dynamisch bereik 120 dB.
Twee gainmodi en ruime spanningsreserve
Twee hoofdtelefoonuitgangen bevinden zich aan de voorzijde: een gebalanceerde 4,4 mm-jack en een ongebalanceerde 3,5 mm-jack. De 4,4 mm is de krachtigste. In de Gain+-modus levert hij tot 8,5 Vrms, tegenover 7,2 Vrms via de 3,5 mm, met een zeer lage harmonische vervorming (0,002% gebalanceerd) en een signaal-ruisverhouding van meer dan 119 dB. De standaard gain is geschikt voor gevoelige in-ears zonder hoorbare ruis; Gain+ brengt hoofdtelefoons met hoge impedantie of laag rendement tot leven, die op een gewone dongle wat terughoudend blijven.
Vaste of variabele uitgang, als voorversterker
Achteraan verdubbelen twee lijnuitgangen de aansluitmogelijkheden, opnieuw een gebalanceerde 4,4 mm en een ongebalanceerde 3,5 mm. Met een schakelaar kiest u tussen twee werkingsmodi. In de Direct-positie is het niveau vast (3 Vrms gebalanceerd, 1,5 ongebalanceerd): u sluit de Angel aan op de lijningang van een versterker die het volume regelt. In de Pre Out-positie wordt de uitgang variabel en volgt hij de draaiknop, tot 8,5 Vrms gebalanceerd; de Angel stuurt dan rechtstreeks een eindversterker of actieve luidsprekers aan, als voorversterker van de keten. Genoeg om een compact systeem te bouwen rond een apparaat dat in de hand past.
Twee batterijen en luisteren tijdens het opladen
De voeding is gebaseerd op twee lithium-polymeeraccu’s van 3000 mAh, samen 6000 mAh, gekozen vanwege hun zeer lage ruisvloer. Praktisch punt: opladen en gegevens verlopen via twee afzonderlijke USB-C-poorten. U kunt dus luisteren tijdens het opladen, wat de kwestie van de autonomie oplost zodra er een stopcontact binnen bereik is en de Angel de hele dag als vaste opstelling bruikbaar maakt. Een volledige oplaadbeurt duurt ongeveer drie uur met een 5 V / 2 A-lader. Voor de ingangen ontvangt een eerste USB-C-poort de audiostream van een computer, telefoon of tablet; een S/PDIF-ingang op mini-jack accepteert optische Toslink of coaxiaal dankzij de meegeleverde adapter.
Documentatie
Engels
Technische kenmerken
Ontwerp
- Draagbare DAC en hoofdtelefoonversterker op batterij
- ESS Sabre ES9038Q2M-converter
- XMOS USB-ontvanger
- Volledig gebalanceerde architectuur (dual-mono verwerking)
- Twee gainmodi, waaronder een Gain+-modus voor veeleisende hoofdtelefoons
- Schakelbare Direct-uitgang (vast niveau) of Pre Out (variabel niveau, voorversterkerfunctie)
- LED-indicator voor formaat en samplingfrequentie
Audiocompatibiliteit
- PCM tot 32 bits / 768 kHz
- DXD tot 768 kHz
- Native DSD512, tot DSD256 via DoP
- MQA met volledige hardwaredecoder: MQA, MQA Studio, MQA Core / MQB, MQA Auth
Aansluitingen
Ingangen
- 1 USB-C-audio-ingang voor DAC-modus
- 1 USB-C-ingang speciaal voor opladen (gelijktijdig gebruik mogelijk)
- 1 S / PDIF-ingang via mini-jack, optische Toslink of coaxiaal (adapter meegeleverd)
Uitgangen
- 1 gebalanceerde hoofdtelefoonuitgang 4,4 mm-jack (voorzijde)
- 1 ongebalanceerde hoofdtelefoonuitgang 3,5 mm-jack (voorzijde)
- 1 gebalanceerde lijnuitgang 4,4 mm-jack (achterzijde)
- 1 ongebalanceerde lijnuitgang 3,5 mm-jack (achterzijde)
Audioprestaties
Gebalanceerde hoofdtelefoonuitgang 4,4 mm
- Maximaal uitgangsniveau: 8,5 Vrms in Gain+
- THD+N: 0,002 %
- Signaal-ruisverhouding: meer dan 119 dB
Ongebalanceerde hoofdtelefoonuitgang 3,5 mm
- Maximaal uitgangsniveau: 7,2 Vrms in Gain+
- THD+N: 0,004 %
- Signaal-ruisverhouding: meer dan 120 dB
Gebalanceerde lijnuitgang 4,4 mm
- Uitgangsniveau: 3 Vrms in Direct tot 8,5 Vrms in Pre Out
- THD+N: 0,003 %
- Signaal-ruisverhouding: meer dan 119 dB
Ongebalanceerde lijnuitgang 3,5 mm
- Uitgangsniveau: 1,5 Vrms in Direct tot 7,2 Vrms in Pre Out
- THD+N: 0,005 %
- Signaal-ruisverhouding: meer dan 120 dB
Voeding
- Dubbele Li-Po-batterij 2 x 3000 mAh, oftewel 6000 mAh
- Gescheiden laad- en datapoorten, werking tijdens opladen mogelijk
- Opladen in ongeveer 3 uur met een 5 V / 2 A-adapter
Algemeen
- Dynamisch bereik: 120 dB
- Afmetingen (b x h x d): 152 x 27 x 66 mm
- Gewicht: 340 g
Veelgestelde vragen
Is er een adapter nodig om een optische of coaxiale bron aan te sluiten?
De S/PDIF-ingang heeft de vorm van een mini-jack. De meegeleverde adapter zet deze om naar optisch Toslink of coaxiaal, afhankelijk van de uitgang van uw televisie, netwerkspeler of digitale transport. U hoeft niets extra’s aan te schaffen.
Kan het permanent op het lichtnet aangesloten blijven voor gebruik op een bureau?
Ja. Omdat de stroomvoorziening en het audiosignaal via twee afzonderlijke USB-C-poorten lopen, speelt de Angel muziek af terwijl hij wordt opgeladen. In een vaste opstelling laat u hem op zijn lader staan en is de batterij geen beperkende factor meer.
Welke bronnen kunnen hem digitaal voeden?
Elke bron met een USB-C-uitgang: computer, smartphone, tablet. Recente iPhones met USB-C kunnen rechtstreeks worden aangesloten, oudere modellen met Lightning-aansluiting vereisen een adapter. Bij gebrek aan USB-C kan de S/PDIF-ingang een optische of coaxiale uitgang verwerken.
Waarin onderscheidt hij zich van de TR-Amp die eraan voorafging?
De TR-Amp was gebaseerd op een Texas Instruments-converter en beperkte zich tot ongebalanceerde uitgangen. De Angel stapt over op een ESS ES9038Q2M-chip, breidt de gebalanceerde werking uit tot 4,4 mm-aansluitingen voor zowel hoofdtelefoon als lijnuitgang, voegt een Gain+-modus toe en verdubbelt de batterijcapaciteit. In essentie dezelfde ambitie: de prestaties van een stationair model benaderen met een draagbaar apparaat.
Waarvoor dient de Gain+-modus?
Hij verhoogt het maximale uitgangsniveau tot 8,5 Vrms via de symmetrische 4,4 mm-aansluiting. Dat is de benodigde reserve voor hoofdtelefoons met een hoge impedantie of een laag rendement, die op een kleine converter wat terughoudend blijven. Voor gevoelige in-ear-oordopjes blijft u beter bij de standaard gain, die stiller is en gemakkelijker qua volume te doseren.
Kan hij rechtstreeks passieve luidsprekers aansturen?
Nee. Zelfs in de Pre Out-stand blijft de Angel een bron op lijnniveau: hij stuurt een signaal naar een eindversterker of actieve luidsprekers, niet naar passieve luidsprekers die een eindversterker vereisen. Voor een hoofdtelefoon is daarentegen alles geïntegreerd.
Gaat MQA-decodering volledig door?
Ja. De Angel beschikt over een volledige hardwarematige MQA-decoder, die het bestand volledig uitvouwt in plaats van bij het eerste softwareniveau te stoppen. Hij ondersteunt ook de varianten MQA Studio en MQA Core.
- Ecobijdrage inbegrepen in de verkoopprijs.











